Тернополь

Після вибуху на Чорнобильській АЕС питання радіаційного фону стало турбувати українських чиновників та рядових українців. Ті, хто мав додаткові кошти озброїлися дозиметрами радянського та інших країн виробництва і кинулись систематично визначати рівець радіації. Далі більше. Різноманітні ЗМІ періодично публікують вражаючі статті із заголовками про зростання рівня радіації чи про те, що фон не змінився.

Зокрема, тернополь з посиланням на m-chas.info, вказує на те, що по області найвищий радіаційний фонд в Чорткові та Підволочиську. Перевірку здійснювали в обласному лабораторному центрі. Останні заміни потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання дають підстави говорити, що рівень радіації в цих населених пунктах становить 13,0 мкР/год. На думку медиків зафіксований рівень випромінювання знаходиться у межах норми. Адже верхня межа становить 15 мкР/год.

Тим не менше такий високий рівень радіації для Чорткова в порівнянні з іншими містами та селами області є типовим через те, що район зазнав найбільшого ураження внаслідок вибуху на атомній електростанції. А ось Підволочись дивує. Так, в Тернопільській області внаслідок аварії на ЧАЕС було забруднено 10 населених пунктів, а саме: Заліщицький район – м. Заліщики; Чортківський район – м. Чортків, с. Вересневе, смт. Заводське, с. Зелене, с. Колиндяни, с. Коцюбинчики, с. Сокиринці, с. Суслівка, с. Шманьківці. Щільність забруднення ґрунтів цезієм-137 знаходилось в межах від 0,90 до 3,72 Кі/км2, а по стронцію-90 – від 0,027 до 0,230 Кі/км2.

Тим не менше працівники лабораторії переконані, що ситуація в межах норми і хвилюватися не варто. Зазначається, що заміри проводяться на території центру та між райвідділів в одному і тому ж місці в один і той де час. Так вираховується середньомісячний показник, який становить 8-15 мкР/год., що не перевищує показників природного радіаційного фону на території області.

Добавить комментарий