Новости

У Бішкеку на території державної медичної академії ім. І. Ахунбаєва, в урочистій обстановці, відбулося відкриття пам’ятника, присвяченого медикам, які віддали своє життя в боротьбі з коронавірусною інфекцією.
Повідомляється про те, що в урочистому заході взяли участь Державний секретар кр Суйунбек Касмамбетов, заступник міністра охорони здоров’я кр Жалалідін Рахматуллаєв, заступник міністра освіти і науки КР Нурлан Омуров, віце-мер Бішкека з соціальних питань Вікторія Мозгачова, видатні лікарі, городяни, близькі та рідні загиблих медиків. Про це повідомляють последние мировые новости.

За словами доктора медичних наук, професора Рахатбека Оморова, який був ініціаторам зведення пам’ятника, тим самим він хотів звернути увагу суспільства на проблеми медичних працівників, а також віддати данину пам’яті тим, хто помер від COVID-19.

«Меморіал встановили на алеї перед головним корпусом КДМА, оскільки більшість померлих були випускниками цього вузу. Пам’ятник складається з двох фігур-лікаря і медсестри, які борються за життя пацієнтів з COVID-19», — сказав він.
На пам’ятник медикам, загиблим в боротьбі з пандемією нанесена рядок з клятви Гіппократа: «світячи іншим, згораю сам!»
Разом з цим, Державний секретар Суйунбек Касмамбетов у своїй промові також віддав данину пам’яті медикам, загиблим у боротьбі з пандемією COVID-19.

«Багато з них віддали своє життя, щоб допомогти своєму народу. Медики, які трудяться в червоних зонах і донині, місяцями не бачать своїх рідних і близьких. Даний пам’ятник-це маленька подяка, тим, кому багато хто з нас зобов’язані життям – лікарям. Незважаючи, на всі труднощі саме вони в даний час все ще знаходяться на передовій боротьби з COVID-19», — сказав він.
Так, після урочистого відкриття до Меморіалу були покладені квіти і відбувся концерт, організований студентами Академії в пам’ять про медичних працівників, які віддали своє життя в боротьбі з пандемією COVID-19.

Зазначимо, у зв’язку зі святкуванням 30-річчям Незалежності КР, на знак вдячності особливих заслуг медичного вузу перед державою КДМА ім.І. К. Ахунбаєва удостоєна ордена»Данк».

У Киргизстані з початку пандемії коронавірусної інфекції зареєстровано 180 тис. 6 випадків, з них 6 тис. 866-у медпрацівників. Всього від 19 загинуло понад 100 медпрацівників.

Добавить комментарий