Черновци

В умовах війни питання кібербезпеки виходить на перший план. Адже ми живемо в інформаційну епоху, коли все зав’язане на мережі інтернет. І його відсутність перетворює комп’ютер на музичний чи відео програвач. В іншому випадку на друкарську машинку. Ну можливо ще на якийсь різновид інструменту для розбивання горіхів, підставок під чай і т.д. А якщо хакерська така зачіпає державні установи? Банки, пенсійні фонди, енергетичні канали, газові, транспортні компанії? Все ж зупиняється, адже життя тече і вирує завдяки цим побудованим зв’язкам. Без них пенсіонер не отримає пенсію, службовець зарплату, клієнт не купить необхідний товар і не добереться на роботу, а також всі вони не зможуть отримати води, газу, електроенергії у свої домівки. І це у кращому випадку. Тому що у гіршому на цих стратегічних компаніях можна взагалі влаштувати диверсію. Наприклад, ввімкнути насоси, що качають воду в каналізацію назад. Цікаво? Це можливо. Це сучасний світ і нам потрібно бути до цього готовим.

Як зазначає Сайт міста з посиланням на chernivtsi-city.com, в Чернівцях найбільше постраждав ПАТ «Чернівцігаз», який і досі не може відновити свою роботу після кібератаки вірусу Petya.A. Державне підприємство паралізоване. Клієнтів не обслуговують. Всі на роботі, але нічого не можуть робити, адже комп’ютери вимкнуті, щоб вірус далі не поширився і не наробив більше шкоди. Працюють тільки резервні ПК, які не були увімкнені в мережу під час атаки.

Роботи по відновленню тривають. Підключилися спеціалісти з Києва. Чи збереглася клієнтська база, рахунки, проплатити, борги наразі не відомо, адже вірус Petya.A шифрує усі файли і далі пропонує оплатити блокування, але файли вже не можливо відновити, а отже платити не має резону. Кол-центр працює, але на запитання коли відбудеться розблокування відповісти неможливо. Можливо в суботу, а можливо в понеділок.

На 7 липня потужні підприємства міста «Чернівцігаз» та «Укртелеком» досі не можуть відновити повністю роботу після вірусної атаки 27 червня. Зокрема, Укртелеком не може надавати інформацію клієнтам. Тут працюють в ручному режимі. Зокрема, доставка вантажів, платіжки, комунальні можна оплатити, але не через мережу. Комп’ютери мовчать.
Чернівцігаз обіцяють відновити роботу після 10 липня.

База даних «Чернівцігазу» збереглася, жодні дані після вірусної атаки не загубилися, – повідомив прес-секретар підприємства Андрій Семенович. – Та проблема у тому, що потрібно перезавантажити програми на всіх комп’ютерах підприємства. Наші айтішники працюють цілодобово. Вже вдалося відновити роботу сайту. Але поки що не підключаємося до зовнішніх мереж, бо попереджали про повторну вірусну атаку.

Добавить комментарий